Aktuality
Recyklujte Jitřenku

Recyklujte Jitřenku

29.7.2015

Recyklujte Jitřenku!?

Podle internetové encyklopedie Wikipedie „Přímá recyklace znamená znovuvyužití věci bez další úpravy”. A jak to souvisí s Jitřenkou?

Část výtisků je určená pro informační centrum, kde si ji mohou vyzvednout zájemci, kteří ji nedostávají do schránky, nejčastěji obyvatelé okolních obcí, ale třeba i turisté. Pravidelně se však na všechny zájemce nedostane. Mohlo by se tisknout víc, ale to by jednak znamenalo zvýšení nákladů, ale hlavně mi to připadá zbytečné. Proč?

Po přečtení (někdy, bohužel, i před ním) skončí Jitřenka většinou v odpadcích, v tom lepším případě vytříděná v papírovém odpadu. Ale mohlo by to být i jinak! Většina z vás, milí čtenáři, během měsíce projde několikrát přes Palackého náměstí. Co kdybyste s sebou vzali přečtenou Jitřenku a donesli ji do informačního centra? Tam by si ji vyzvedli Ti, na které by se jinak nedostalo. A když budete chtít, tak na ni napište svůj kontakt. Třeba se vám její nový majitel ozve a poděkuje. A třeba se tak seznámíte s někým zajímavým. Zkusme to vzít jako hru a uvidíme, jak to dopadne.

Ivo Janeček, šéfredaktor