Aktuality
koncert Společná věc

koncert Společná věc

20.1.2014

Přijměte pozvání na koncert Společná věc, který se uskuteční v Poličce 20.2.2014, Tylův dům - velký sál od 18.30.

Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním hráče a nástroje, tvoříc neopakovatelný umělecký zážitek.

Návštěvníci koncertu uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s unikátní parabolickou projekcí. Filmový doprovod - příběh pro jednotlivé skladby koncetu je inspirován  každodenním životem. Témata skladeb koncertu Společná věc se pravidelně obměňují. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit např. na skladbu Rezonantia Temporum - souznění zvonů Vodnářského a zvonu z chrámu sv. Víta v Praze, barevná krása matematiky je zachycena ve skladbě Chaos - fraktály. Pohled do hlubokého i blízkého vesmíru nám zprostředkují dosud málo známé snímky - v Patria Deum.

V tónech tohoto nástroje - Vodnářského zvonu lze prožít hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů, kladně působí na celou bytost i prostor. Na závěr koncertu budete mít možnost vidět Vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce. Nástroje se lze i zlehka dotknout a vnímat jeho vibraci přímo. Pokud budete chtít zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni na koncerty Společná věc.

Předprodej vstupenek:e-shop www.dub.cz, Informační centrum Polička, Palackého nám. 160, tel. 461 724 326. Info o koncertu: 728 279 567.